Finance, Tax, and Administration (FTA)

 

Terry Burroughs, Okeechobee County, Chair

Mack Bernard, Palm Beach County, Vice-Chair

John Tobia, Brevard County

Steven Geller, Broward County

Dale Holness, Broward County

Scott Carnahan, Citrus County

Gavin Rollins, Clay County

Matt Schellenberg, Duval County

Donald O' Brien, Flagler County

Anthony Viegbesie, Gadsden County

Todd Gray, Gilchrist County

Jimmy Rogers, Gulf County

Emma Bryd, Hendry County

Timothy Zorc, Indian River County

John Manning, Lee County

Mary Ann Lindley, Leon County

Matt Brooks, Levy County

Michelle Stone, Marion County

Carl Zalak, Marion County

Betsy Vanderlay, Orange County

Peggy Choudhry, Osceola County

Fred Hawkins, Osceola County

Nancy Detert, Sarasota County

Clyde Flemming, Suwannee County

Edward Kelley, Volusia County

Growth, Agriculture, Transportation, and Environment (GATE)

 

Lee Constantine, Seminole County, Chair

John Meeks, Levy County, Vice-Chair

Charles Chestnut, Alachua County

Jim Barfield, Brevard County

Nan Rich, Broward County

Ken Doherty, Charlotte County

Ron Kitchen, Jr., Citrus County

Weston Pryor, Glades County

Stacey White, Hillsborough County

Susan Adams, Indian River County

Peter O'Bryan, Indian River County

Jim Peacock, Jackson County

Anthony Adams, Lafayette County

Sean Parks, Lake County

Lilian Rooks, Levy County

Priscilla Whisenant-Trace, Manatee County

Edward Ciampi, Martin County

Daniella Levine-Cava, Miami-Dade County

Nathaniel Boyles, Okaloosa County

Emily Bonilla, Orange County

Jack Mariano, Pasco County

Janet Long, Pinellas County

James Johns, St. Johns County

Cathy Townsend, St. Lucie County

Alan Maio, Sarasota County

Billie Wheeler, Volusia County

Alan Bush, Washington County

Health and Safety (HS)

 

Ralph Thomas, Wakulla County, Chair

Sandra Murman, Hillsborough County, Vice-Chair

Ken Cornell, Alachua County

Michael Udine, Broward County

William Truex, Charlotte County

Jimmie Smith, Citrus County

Mike Cella, Clay County

William McDaniel, Collier County

Buddy Mansfield, DeSoto County

Garrett Dennis, Duval County

Doug Underhill, Escambia County

Brenda Holt, Gadsden County

Sandy Quinn, Gulf County

Russell Melendy, Hardee County

Michael Swindle, Hendry County

Bill Proctor, Leon County

Carol Whitmore, Manatee County

Sally Heyman, Miami-Dade County

Justin Taylor, Nassau County

Kelly Owens, Okeechobee County

Pete Clarke, Orange County

Brandon Arrington, Osceola County

Charlie Justice, Pinellas County

John Hall, Polk County

Linda Bartz, St. Lucie County

Charles Hines, Sarasota County

Ronnie Richardson, Suwannee County

Heather Post, Volusia County

William Chapman, Walton County

John Hawkins, Washington County

   

 

Federal

 

Heather Carruthers, Monroe County, Chair

Kathryn Starkey, Pasco County, Vice-Chair

Beam Furr, Broward County

Dale Holness, Broward County

Barbara Sharief, Broward County

William Truex, Charlotte County

Burt Saunders, Collier County

Greg Hansen, Flagler County

Les Miller, Jr., Hillsborough County

Bob Solari, Indian River County

Brian Hamman, Lee County

Bryan Desloge, Leon County

Vanessa Baugh, Manatee County

Kathy Bryant, Marion County

Doug Smith, Martin County

Audrey Edmonson, Miami-Dade County

Sally Heyman, Miami-Dade County

Carolyn Ketchel, Okaloossa County

Viviana Janer, Osceola County

Victoria Siplin, Orange County

Mack Bernard, Palm Beach County

Ken Welch, Pinellas County

George Lindsey, Polk County

Nancy Detert, Sarasota County

Michael Moran, Sarasota County

Lee Constantine, Seminole County

Henry Dean, St. Johns

Heather Post, Volusia County

 

Rural Caucus

 

Larry Harvey, Putnam County, Chair

Ron Williams, Columbia County, Vice-Chair

Judith Schaefer, DeSoto County

Nathan McLaughlin, Flagler County

Noah Lockley, Franklin County

Brenda Holt, Gadsden County

Kenrick Thomas, Gilchrist COunty

Ward McDaniel, Gulf County

Darrell Harris, Hendry County

Mitchell Wills, Hendry County

James Brooks, Highlands County

Chuck Lockey, Jackson County

Willie Spires, Jackson County

Betsy Barfield, Jefferson County

Gene Hall, Jefferson County

Ernest Jones, Lafayette County

John Meeks, Levy County

Russell Meeks, Levy County

Alston Kelley, Madison County

Ronnie Moore, Madison County

Danny Leeper, Nassau County

Terry Burroughs, Okeechobee County

Sam Parker, Santa Rosa County

Larry Sessions, Suwannee County

Ralph Thomas, Wakulla County

Urban Caucus

 

Mary Lou Berger, Palm Beach County, Chair

Charles Smith, Manatee County, Vice-Chair

Guy Tunnell, Bay County

Steven Geller, Broward County

Barbara Sharief, Broward County

Joseph Tiseo, Charlotte County

Wayne Bolla, Clay County

Andy Solis, Collier County

Garrett Dennis, Duval County

Lumon May, Escambia County

Stacey White, Hillsborough County

Frank Mann, Lee County

Kristen Dozier, Leon County

Kathy Bryant, Marion County

Michelle Stone, Marion County

Audrey Edmonson, Miami-Dade County

Emily Bonilla, Orange County

Teresa Jacobs, Orange County

Peggy Choudhry, Osceola County

John Hall, Polk County

Paul Caragiulo, Sarasota County

Lee Constantine, Seminole County

Heather Post, Volusia County